e-Defter

E-Defter Gözünüzü Korkutmasın

Kayıtlarım e-Deftere Uyumlu mu ?

e-Defter programı ile Bilanço sisteminde bulunan “E-Defter Uyum Kontrolleri” sayesinde, kayıt girişi esnasında E-Defter ve Bilanço kuralları dışında bulunan bir kayıtın girilmesine baştan izin verilmez. Bu sayede e-Defter gönderim esnasında hiçbir kayıt düzeltmesi yapılmaz.

ORKA E-Defter'de Hataya Yer Yok!

Neden Orka e-Defter?

Girilen her kaydın GİB standartlarına uyumluluğunu denetleyen ve gönderim günü geldiğinde kendini hatırlatan ORKA E-Defter uygulamasının avantajlarını keşfedin.

e-defter

e-Defter Arşiv Hizmeti

e-Defter modülü ile gönderilmiş olan e-defter ve beratların Orka ile arşivlenmesi oldukça basittir. e-Defter gönderiminden sonra kayıtlarınız otomatik olarak bulut sisteminde arşivlenir.

E-Defter Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

E-Defter Nedir?

E-defter, Vergi Usul Kanunu ve Türk Ticaret Kanunu hükümleri gereğince tutulması zorunlu bulunan elektronik defter sistemidir. Birçok şeyden tasarruf etmenin yanı sıra e-defter içerisinde bulunan kaynakları da garanti altına alması ile de bilinmektedir. Şöyle ki, e-defter dosya biçiminde hazırlanır, bastırmaya gerek duyulmadan kaydedilir bunun sonucunda da değişmezlik, bütünlük ve kaynak garanti altına alınmaktadır. E-defter sayesinde bu tip hususların kayıt altına alınıp korunması ile gerekli durumlarda ispat aracı olma özelliği de bulundurmaktadır.

E-Defter Kullanımının Faydaları Nelerdir?

Orka'dan e-SMM Kontör Siparişi Verirseniz, Başvuru yapmanıza gerek kalmaz!

OrkaSQL Ticari Blog

Raporlamalar, Hesaplamalar ve Daha Fazlası

OrkaSQL Ticari Ücretsiz Deneyin!