Online Banka
ENTEGRASYONU

Online Banka Entegrasyonu

Açık Banka Platformu, NetEkstre veya Obifin platformlarından birini tercih ederek Orka entegrasyonu ile Tüm Banka hareketlerinizi tek bir ekranda yönetebilirsiniz.
Banka hesaplarınızdaki tüm hesap hareketlerinizi online olarak Orka muhasebe programına aktarabilirsiniz.
Bu sayede banka hareketlerinizi kaydetmek için internet bankacılığı sistemine giriş yaparak ekstre raporları almanıza gerek kalmadan tüm hesap hareketlerini “anlık” olarak programınızda listeleyebilir ve toplu olarak muhasebe kayıtlarını oluşturabilirsiniz.

Entegrasyon

Sisteminin Sunduğu Avantajlar

Tek Panel

Tüm banka hesap hareketlerini tek bir panelden görüntüleyebilirsiniz. Seçili hesabın son kayıtları, tüm hesapların son kayıtları gibi raporlama tekniklerini kullanabilirsiniz.

Otomatik Muhasebeştirme

Hesap hareketlerinize bağlı karşıt hesap kodlarınız hesap planınızdaki vergi numarası ya da T.C. kimlik numaralarından otomatik tespit edilmektedir.

Banka Hesaplarına Girmeden

İnternet bankacılığı sisteminizi açmadan ya da Excel, PDF vb. formatlarda dosya indirmeden banka hareketlerinizi “anlık”, Orka programda görüntüleyerek zamanı daha verimli kullanabilirsiniz.

Cari & Muhasebe Hareket Entegrasyonu

Aynı anda hem cari hesapları hem de muhasebe fişlerini oluşturma imkanına sahip olabileceksiniz.

Konsolide Grafik Raporları

Tüm Banka Hareketleriniz günlük, haftalık, aylık olarak anlık grafik raporları ile görüntüleyebilirsiniz.

Ticari – Ödeme Sistem Entegrasyonu

Banka hareketlerinizi muhasebeleştirme aşamalarında ticari programınızdaki ”ödemeler” tablosuna aktarabileceğiniz gibi “fiş evrak kayıt” menüsüne muhasebe fişi olarak ta kaydedebilirsiniz.

E-Deftere Göre Kayıt Girişi

Online banka entegrasyonu sistemi ile muhasebeleştirilen kayıtlar e-defter kurallarına göre otomatik muhasebeleştirilir.

Zaman ve İnsan Kaynakları

Online Entegrasyon işlemi sayesinde hatalı işlem girişleri engellenerek zamanı ve insan kaynağı verimini maksimum düzeye çıkartabilirsiniz.

Entegrasyon

Sisteminin Özellikleri

Toplu İşlemler

Toplu olarak kayıtlarınıza; “Tümünü İşaretle”, “İşaret Kaldır” seçenekleriyle hesap atama vb. işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Karşı Hesap Kodu Ata

İşaretlediğiniz belge ya da satır üzerinde karşıt hesaplarınızı atayabilirsiniz. Bu seçenek ile hesap planınız açılır ve dilerseniz yeni hesaplar da açabilirsiniz.

Açıklamaları Araştır

Ekstre içinde tekrarlanan açıklamaları bu tabloya kaydederek “karşı hesap kodları”, “açıklama” vb. değişiklikleri toplu olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Fatura Numaralarından Bul

Bu özellik sayesinde Ticari programınızdaki fatura listesi araştırılarak ilgili cari hesabın, karşı hesap kodlarına atanması sağlanmaktadır. Bu sayede belge bazlı ödeme sistemine göre hareket eden firmalar için pratik bir uygulamadır.

Durumunu Güncelle

Online bankalardan gelen satırlarda; “diğer banka hesaplarında”, “entegre yapma”, “entegre edilebilir” vb. durumları değiştirebilirsiniz.

Diğer Alanları Güncelle

Bu özellik sayesinde banka hareketlerinizin hangi “gider merkezi”, “departman” ya da “şube” vb. alanlara gideceğine karar verebilirsiniz.

Cari Ekle

Bu seçenek ile ekstre satırlarında cari kart tanımlaması yapabilirsiniz.

Noterden Sorgula

Cari hesaplarınızı kaydederken satırlarda tanımlı vergi numarası ya da T.C. kimlik numaralarından sorgulama yaptırarak; unvan, adres bilgilerini otomatik buldurabilirsiniz.

IBAN No Cariye Ekle

Online banka entegrasyonu sayesinde satırlarda ki karşı hesapların IBAN numaraları tespit edilmektedir. Bu satırdaki IBAN numaralarını cari kartların banka bilgilerine tanılayabilirsiniz.

Kayıtları Sil

Önerilmeyen bir durum olmakla birlikte Ekstre satırlarında silme işlemi yapabilirsiniz. Bir nedenden dolayı önceden manuel girilen kayıtlar olabilir bu vb. senaryolarda satırları silebilirsiniz.

Kayıtları Güncelle

Banka ve karşı hesabı belirlenmemiş kayıtlarınızı güncelleme işlemlerini yaptırtabilirsiniz.

Tablo Özellikleri

Bu özellik sayesinde kayıtların Excel ya da pivot gibi teknikler ile raporlayabilirsiniz.

Online Banka Entegrasyon

Sıkça Sorulan Sorular

Sisteme Entegre Olan

BANKALAR

Yukarıdaki konular hakkında uzman satış ekibimiz, şirketiniz için

ECO,PREMIUM,ENTERPRISE

Paketlerden uygun olanı seçmenizde yardımcı olacaktır.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Yükleniyor