Muhasebe Programı admin 23 Mayıs 2022

Muhasebe Programı
35 Yıllık Uzman Tecrübe

Muhasebeyi Takip Etmenin En Kolay Yolu

Şirketlerin finansal süreçlerini takip ve yönetimde artık dijital yöntemler büyük roller oynuyor. Hem zamanın verimli kullanılmasını hem de verilerin daha güvenli ve hızlı bir şekilde takip edilmesini mümkün kılan bu dijital yöntemler birbirinden farklı muhasebe modülleri ile şirketler tarafından kullanılıyor. Orka’nın şirketlerin aradığı muhasebe çözümlerine en uygun şekilde hazırladığı muhasebe programlarıyla siz de şirketinizi bir adım öne taşıyabilirsiniz.

Muhasebe Programı Nedir?

Temel olarak, işletmelerin klasik muhasebe kayıtlarının dijital formatta alınmasını sağlayan; farklı türde ticari yapılara uygun olarak kapsamı ve kullanım özellikleri farklılaşabilen programları kapsayan dijital çözümler muhasabe programı olarak tanımlanabilir. İşletmelerin genellikle çeşitli dijital programlarda kayıt aldıkları finansal kayıtların daha anlamlı ve standardize edilmiş şekilde kayıt alınmasını sağlayan bu programlar web tabanlı veya Windows/Mac optimize uygulamalar olabildikleri gibi içerikleri farklı modüllerle zenginleştirilebilmektedir. Bu programlar ile şirketlerin finansal kayıtlarını tutabilmeleri, fatura takibi yapabilmeleri, vergi beyanlarını gerçekleştirebilmeleri ve irsaliye takibini yapabilmelerinin yanı sıra birçok farklı ihtiyaç karşılanabilmektedir.

Neden Muhasebe Programı Kullanılmalı?

Muhasebe programlarının temel amacı ve faydası, şirketlerin muhasebe departmanlarının gerçekleştirdiği işlemleri dijitale taşımak ve böylece hem kayıt hem kontrol hem de geriye dönük teyitlerde kolaylık, hız ve güvenlik sağlamaktır. Dijital bir çözüm olarak muhasebe programları kullanıldığında departman görevlileri için de verimlilik artırılmış olmaktadır. Denetimi de kolaylaştıran dijital muhasebe programları ile şeffaflık da sağlanmaktadır.

Muhasebe Programı Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Şirketlerin muhasebe departmanının taşıdığı en büyük sorumluluk finansal verilerin kaydı ve takibi olmakla birlikte; bu karlılık hedeflerine yönelik planlamaların en isabetli şekilde yapılabilmesinde büyük bir önem taşır. Bu nedenle de şirketin yapısına ve sistemine uygun bir muhasebe programı kullanılması verilerin güvenli, hızlı ve şeffaf bir şekilde kayıt altında tutulmasını sağlar. Programın istatistiksel özellikleri şirkete ayrıca hedeflere yönelik veri analizi ve takibi noktasında da önemli faydalar sağlayabilir.

Orka Muhasebe Programları
1
Bilanço ve Finansal Tablolar
Dijital dönüşüm çerçevesinde birçok şirket için zorunlu hale getirilen dijital formatta beyannamelerin hazırlanmasında ihtiyacınız olan yazılım çözümünü Orka da bulabilirsiniz. Orka’nın SQL Bilanço ve Finansal Tablo modülü ile şirketinizin tüm beyannamelerini en hızlı ve güvenilir şekilde hazırlayarak gönderebilirsiniz.
2
Büro Yönetimi

Serbest meslek ile uğraşanlar için zorunlu olarak veya kullanım kolaylığı nedeniyle tercih edilen tüm işler için tek bir çözüm. Orka’nın SMM Büro Yönetimi modülü özelliklerinden faydalanarak serbest meslek faaliyetlerinize ilişkin tüm finansal kayıt ve bildirimlerinizi pratik bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Bu sayede siz faaliyetlerinize odaklanarak işlerinizi büyütürken, diğer tüm finansal işler Büro Yönetimi modülünüzde tamamlanır.

3
Demirbaş

Firmanıza ait tüm demirbaş işlemlerinde en kullanışlı çözüm Orka Demirbaş modülü içerisinde. Satış işlemleriniz neticesinde tüm işlemleriniz seçilen cari hesaba göre e-Fatura veya e-Arşiv Fatura olarak düzenlenir. Bu çerçevede, sabit kıymet alımınızda oluşan ek maliyetleri ve sonraki masrafları en iyi şekilde takip edebilir; demirbaşlarınızın gerçek maliyetini öğrenebilirsiniz. Tüm bu işlemleri en pratik şekilde gerçekleştirmek içinse Orka Demirbaş modülünü kullanabilirsiniz.

Orka Muhasebe Programları
4
İşletme

İşletmenize dair tüm işlemleri tek bir alanda kontrol etmek, finansal akışlarınızı en pratik şekilde kontrol ederken gelecek planlarınızı da kolayca yapabilmek istediğinizde Orka İşletme modülü yanınızda. Defter beyan sistemi ile tam entegre olarak çalışan bu modül sayesinde cari hesap takibinde bir adım önde olun; tüm beyanlarınızı yalnızca birkaç adımda tamamlayın.

5
E-Defter

Kaydının dijital formatta tutulması artık zorunlu hale gelen e-Defter ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızda aradığınız çözüm Orka’da. Orka’nın sunduğu tam entegrasyon sağlayan e-Defter modülü sayesinde girdiğiniz tüm kayıtların GİB formatına uyumluluğunu kolayca denetleyin, gönderim gününe özel uyarı sistemi sayesinde zamanın gerisinde kalmadan tüm işlemlerinizi tamamlayın

6
E-SMM

Serbest meslek mensuplarının artık makbuzlarını dijital formatta hazırlaması zorunlu hale getirilirken tüm bu işlemleri en güvenli entegrasyon sistemi ile yapmak önemli bir gereklilik. Orka e-SMM modülü tam olarak bu ihtiyaca yanıt veren; kullanım kolaylığı sağlayan ara yüzü ile karşınızda. e-SMM modülü sayesinde artık makbuzlarınızı kargoyla göndermek zorunda değilsiniz ve makbuzlarınıza dilediğiniz her an, her yerden erişebilme imkanınız var. Orka e-SMM modülü ile tüm serbest meslek makbuz işlemlerinizi dijital olarak gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Orka Muhasebe Programları
7
Ticari

Bugünün başarılı şirketleri ve geleceğin ayakları yere sağlam basan firmaları için tüm finansal takip işlemlerinde dijitalleşme artık önemli bir gereklilik. Bu ihtiyaca en güvenli ve pratik şekilde yanıt vermek üzere tasarlanan Orka Ticari modül sayesinde tüm ticari işlemlerinizi anlık olarak muhasebe kaydı altına alabilir; finansal yönetimde ihtiyacınız olan pratik takibi ve kaydı yapabilirsiniz. Büyüme hedeflerinize doğru giden yolda ihtiyacınız olan tüm verileri tek bir ekranda görüntüleyebilir, gelecek planlarınızı şekillendirirken verilerinizi denetleyebilirsiniz. Üstelik e-Dönüşüm kapsamında ihtiyacınız olan tüm dijital gönderim özelliklerine de tek bir modülle sahip olabilirsiniz.

8
İnsan Kaynakları ve Bordro Yönetimi

Çalışanlarınızla ilgili tüm kayıtları, bildirimleri ve süreçleri en iyi şekilde takip etmek, bir bütün olarak firmanızın güçlü bir yapı kazanmasını sağlar. Hem verimlilik hem de çalışan memnuniyetini sağlamada ihtiyacınız olan tüm verileri kayıt altında tutmak için ORKA İnsan Kaynakları ve Bordro Yönetimi modülü yanınızda. İzinli günleri, maaş günlerini, ödemeleri ve talepleri tek bir platformda takip edebileceğiniz bu modül sayesinde çalışanlarınız için en iyisini sağlamanız mümkün.

Şimdi siz de ORKA Bilgisayar ile iletişime geçerek şirketinizin ihtiyacı olan dijital çözümler ile ilgili merak ettiğiniz soruları sorabilir; ihtiyacınız olan en kapsamlı dijital çözüm veya tek bir modül için talebinizi aktarabilirsiniz.

Orka Muhasebe Programları

Size nasıl yardımcı olabiliriz? Teklif almak ve iletişime geçmemiz için formu doldurun.

Yükleniyor