Pazaryeri Entegrasyonunun İşletmelere Sağladığı Katkılar Nelerdir? Orka Bilgisayar 26 Temmuz 2022

Pazaryeri Entegrasyonunun İşletmelere Sağladığı Katkılar Nelerdir?

Pazaryeri Nedir?

Pazaryeri, fiziksel mağazanızdaki ürünleri internette alıcılar ile buluşturabileceğiniz platformlara verilen genel bir isimdir. İnternet alışverişinin popüler olduğu bu günlerde e-ticaret pazaryerlerine olan talep artmaktadır. Türkiye’de en önemli pazaryerleri arasında Trendyol, Gittigidiyor, Hepsiburada ve N11 vardır. Siz de eğer ürünlerinizi internette alıcılarla buluşturmak isterseniz bu pazaryerlerinde sanal mağazalar açabilirsiniz.

Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

İnternetten satış yaparken tabii ki bir tane pazaryeri ile sınırlı kalmak zorunda değilsiniz. Pazaryeri Entegrasyonu programı sayesinde, birden fazla pazaryerindeki sanal mağazalarınızı kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. E-ticaret yaparken sayısız faydadan yararlanmak için kendiniz için en iyi pazaryeri entegrasyonu programı bulmanız yararınızadır. Bu programlar sayesinde hem işleriniz kolaylaşacak hem de kendinize bolca alıcı bulabileceksiniz. Sadece yerli platformlarda değil, yabancı platformlarda da entegrasyon programları sayesinde mağazanıza yer bulabilirsiniz.

Pazaryeri Entegrasyonu Programı’nın İşletmelere Faydaları

Öncelikle, pazaryeri entegrasyonu ürünlerinizin özelliklerini, ürün isminizi, başlığınızı ve açıklamanızı birden fazla e-ticaret sitesine kolaylıkla yüklemenize ve özelleştirmenize, düzenlemenize yardımcı olur.

Pazaryeri Entegrasyon Programı, kategori eşleştirmelerinizde size büyük kolaylık sağlarlar. Pazaryeri yazılımları kullanarak sitelerde yer alan kategorileri pazaryeri mağazalarınızla eşleştirebilir ve ürünleri kaydederek hemen satış yapmaya başlayabilirsiniz.

 Ayrıca, pazaryeri entegrasyonu satış yaptığınız birçok farklı ticaret platformundaki stoklarınızı ve ürünlerinizi takip etmenize olanak sağlar. Entegrasyon programı kullanarak istediğiniz platforma ürün ve stok aktarabilir, entegre ettiğiniz platformlardaki ürün ve stok durumunu inceleyebilirsiniz.  Eğer entegrasyon programı kullanmazsanız bu işlemleri manuel olarak gerçekleştirmeniz gerekecek. Bu da size zaman kaybettirecektir.

Finansal raporlarınızı inceleyerek satışlarınızı takip edebilirsiniz. Entegrasyon programları sayesinde kendinize hedefler belirleyebilir ya da belirlediğiniz hedefleri takip edebilir, düzenleyebilirsiniz.

Ek olarak, fiyat yönetiminde de sayısız fayda sağlayacaksınız. Entegrasyon programlarını kullanarak farklı e-ticaret sitelerindeki ürünlerinizin fiyatlarını dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Programlar sayesinde bu işlem çok kısa zaman alacaktır.

Bunun yanında, ticarette her zaman sorunlar yaşanabilir. Ürünün alıcıya ulaşması sürecinde yaşanan sıkıntılar veya alıcının farklı sebeplerden dolayı, ürünün iade veya iptali söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda eğer pazaryeri entegrasyonu kullanmanız size büyük avantaj sağlayacaktır. Entegre ettiğiniz e-ticaret sitelerindeki iptal veya iade taleplerini entegrasyon programları sayesinde tek bir çatı altından takip edebileceksiniz.

 Siparişlerinizi yönetirken de entegrasyon programları size çok yardımcı olacaktır. Ürünlerinizi ve stoklarınızı kolaylıkla takip edebileceğiniz için entegrasyon programlarında siparişlerinizin sırasını düzenleyebilir, alıcıya hızlı bir şekilde ürünlerinizi ulaştırabilirsiniz. Ayrıca elinizde bulunmayan ürünlerin siparişlerini iptal edebilirsiniz.

Sadece siparişleri değil kargoları yönetirken de birçok yarar sağlayacaksınız. Kargoya verdiğiniz ürünü entegrasyon programları sayesinde kolaylıkla takip edebilir, ürünün müşteriye ulaşıp ulaşmadığını ya da ürünün yolculuğunu takip edebilirsiniz.

Son olarak, ister elle fatura kesiyor olun isterseniz de e-fatura kullanıyor olun, entegrasyon programları işinizi çok kolaylaştırıyor. Fatura kesme işlemi zaman alan ve hataya tahammül edemeyen bir süreç olduğu için entegrasyon programlarını kullanmak zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak. Hatta, e-faturalarınızı yine bu sistem üzerinden alıcılarınıza iletebilirsiniz.