Sanayi admin 24 Mart 2022

Sanayi

Sanayi Sektörü

Sanayi; Hammaddenin, insan kullanımına elverişli hale dönüşmesi amacıyla temin edilmesi, işlenmesi ve üretilmesi olarak tanımlanır. Orka SQL-Ticari Programında; Sektörlere özgü Hazırlanan Üretim, Sipariş, Tedarik, Üretim süreçlerinizi tam kapasiteyle yönetilmesini sağlayabilirsiniz. Sanayi Sektörlerinde, işletmenin Dünya Sanayisindeki mevcut durumu ya da Geleceğe yönelik beklentilerinin planlanması hayati önem taşımaktadır. Orka Bütçeleme ve Finans Raporlarıyla Firmanın Ekonomik değerlerini tespit edebilirsiniz.

Siparişe Göre Üretim Senaryoları

Üretim Senaryoları incelendiğinde; Özellikle Siparişe özel, Proje Bazlı üretim yapan firmalarda bu süreçlerin yönetilmesi hayati önem arz etmektedir. Sipariş Kaydedilirken üretim reçeteleri teslimat tarihleri, Çeki listelerinin hazırlanması ya da siparişin tamamlanma durumlarına göre raporlamasını Üretim Takip modülünüzü kullanarak takip edebilirsiniz.

Proje Maliyetleri

Proje Maliyet Yöntemi süreçlerinde, Fizibilitesi yapılacak projenin Bütçelenmesi, Hammadde Temini ya da üretim aşamalarında da projelerin doğru kayıtlara atanması, raporlamanın doğruluğu açısından önem taşımaktadır. Programınızda Proje Maliyetleri ve süreç yönetimlerinde proje – Gider Merkezi seçmeden devam edemeyeceğiniz kontrol mekanizmaları bulunmaktadır.

Üretim & Muhasebe Entegrasyonu

Orka SQL Programının Öne çıkan özelliklerini incelediğimizde Tam Zamanlı Entegre Özelliği karşımıza çıkmaktadır. Ticari Programınızda, üretim reçetelerini çalıştırdığınızda muhasebe fişleriniz otomatik olarak oluşturulmaktadır. Bu süreç sayesinde kullanıcı kaynaklı hataların önüne geçmekteyiz.

Üretim & Arşivleme Özelliği

Üretim Sektöründe; Üretim Emri formları, Ürün Tedarikleri ya da olası fire raporlarının üretim seri numaralarında saklanması gerekmektedir. Her Üretime Özel Dosya Ekleme özelliği sayesinde bu vb. evrakları programınızda arşivleyebilirsiniz. Arşivlenene Belgeler programınızın veritabanında arşivlenmektedir.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Yükleniyor