ORKA Iceberg ile Depo Takibini Yapmak Orka Bilgisayar 26 Haziran 2022

ORKA Iceberg ile Depo Takibini Yapmak

depo yönetimi

 

Perakende veya toptan satış yapan firmaların en önemli ünitelerinden birisi olan depolar, ürünlerin stoklandığı ve tedarik zinciri akışının gerçekleştiği alanlardır. Bu alanlarda depolanan ürünlerin birçok farklı açıdan takibinin yapılması finansal kontrol ve güvenlik açısından önem arz eder. Özellikle stok kontrolü bu zincirin bozulmaması adına önem arz etmektedir. Bu nedenle de bir depo takip programı kullanılması yapılacak olan takiplerin kolaylık kazanmasını sağlar. Bu yazımızda depo takip programı Orka Iceberg hakkında merak edilenleri ele alacağız.

 

Tedarik zinciriniz için kusursuz bir düzen oluşturun

 İşletmelerin ticari açıdan akışlarının düzenli bir şekilde gerçekleşmesi açısından depo yönetiminde de dijitalleşmenin faydaları vardır. Bu anlamda özellikle bulunulan sektöre uygun bir depo çözümüne sahip olmak depo yönetimi konusunda avantajlar sağlar. Orka Iceberg depo yönetiminde iş yerinize ait depolarda barkodlu el terminallerinin kullanımıyla yaptığınız sayımı doğrudan programınıza aktarabiliyorsunuz. Bu da stok takibinizi kolaylaştırırken aynı zamanda planlarınızı da kusursuz hale getirmenizi sağlıyor. Üstelik depo takibi için bu verileri programınıza aktardıktan sonra sayımda bir eksik veya fazla varsa da raporunu alabilir; teyit için gerekli işlemleri en kısa süre içerisinde tamamlayabilirsiniz. Birçok farklı el terminali ile uyumlu olarak çalışan Orka Iceberg depo yönetim modülü ile stok tespitinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Orka Iceberg ile pratik depo yönetimi

 İşletmenizin depo yönetiminde Orka Iceberg’i tercih ettiğinizde dilerseniz sayımlarınızı farklı stok gruplarına göre de gerçekleştirebiliyorsunuz. Özellikle fazla kategori bulunan ve ayrı olarak değerlendirilmesi gereken stoklar için gruplara göre sayımınızı gerçekleştirdikten sonra sonuçları tek bir programda birleştirerek rapor alabilirsiniz. Orka Iceberg’in bu avantajlı özelliği ile tüm stoklarınızı tek bir dijital platformda rahatlıkla takip edebilir, sayım sonuçlarını ayrı ayrı kontrol ederek değerlemeleri gerçekleştirebilirsiniz. Depo takip sistemi ile depo sayımında elde edilen eksik ve fazla sayılara göre muhasebe fişleriniz de Orka Iceberg tarafından otomatik olarak oluşturulur. Buna ek olarak el terminaliniz ile irsaliye ve faturaları oluşturduğunuzda belgelerinizi de otomatik olarak programa entegre edebilirsiniz. Bu sayede muhasebe işlemlerinizde de pratiklik kazanırsınız. Sayım sonuçlarının otomatik olarak muhasebeleştirilmesi sayesinde, verimliliğinizi artırabilirsiniz. Depo stok takibi için el terminalleri ile uyumlu olarak çalışan Orka Iceberg, yapacağınız tüm işlemlerin anlık olarak sisteme yansımasını ve bu sayede kısa sürede muhasebeleştirilmesini sağlarken, uzun vadede tüm stok verilerini de değerlendirmeniz mümkün hale gelir. Bu, aynı zamanda yıllık ve dönemlik belirli hedeflerinizi incelemenizi, istatistiksel olarak değerlendirerek hedeflerinizi gerçekleştirmede nasıl bir ilerleme kaydettiğinizi görebilmenizi de mümkün kılar. Orka’nın şirketiniz için uçtan uca hazırlanmış Orka Ticari yazılımları arasında yer alan Iceberg sayesinde hem stok yönetiminizi yapar hem de gelecek planlarınızı şeffaf bir şekilde takip edebilirsiniz.

 

Depo takip sistemi ile bir adım öne geçin

 Deponuzun büyüklüğü fark etmeksizin stoklarınızın akışını el terminalleriniz ile kayıt altına alırken, Orka Iceberg ile bu kayıtlarınız güvendedir. Eksikler, fazlalar, stok akışları ve diğer tüm muhasebeleştirme işlemlerinde Iceberg sizin için tüm işlemleri tek bir platformda gerçekleştirir. Siz kontrollerinizi sağlar, giriş ve çıkışları teyit edersiniz. Depo programı kullanmanın avantajlarından faydalanarak, ticarette bir adım öne geçmenizi sağlayacak olan verimliliği de elde edersiniz.

Dilerseniz siz de hemen şimdi ihtiyacınız olan depo yönetim sistemine sahip olmak için Orka formumuzu doldurarak bizimle temas kurabilirsiniz. Uzman ekibimiz sizinle en kısa süre içerisinde iletişime geçerek ihtiyacınız olan dijital depo çözümümüzle ilgili destek verecektir.