ORKA Muhasebe ile Bilanço Hesabında Zaman Tasarrufu Orka Bilgisayar 25 Haziran 2022

ORKA Muhasebe ile Bilanço Hesabında Zaman Tasarrufu

İşletmelerin en aktif ve yoğun departmanlarından birisi olan muhasebe, gerçekleştirilen her türlü finansal işlemin kaydını tutan, vergi ve benzeri rutin ödemelerin takibini, akışını takip eden birimdir. Yapılan işlemler çok fazla farklı alanda olmakla beraber burada gerçekleştirilen işlerin birçoğunun hatasız olması, şeffaflığının korunması ve dahası geriye dönük olarak kontrol edilebilir olması büyük bir önem arz etmektedir. Günümüzde eskiden kağıt belgelerde kaydı ve takibi gerçekleştirilen muhasebe işlemleri artık dijital formda yapılabildiği için birçok kolaylık elde edilebilmekte. Artık muhasebe programı kullanarak muhasebe departmanlarının işleri kolaylaşırken aynı zamanda finansal açıdan veri takibi de birçok avantaj sağlıyor.

Ön muhasebe programları ile günlük işlemler kolayca takipte

İşletmelerin günlük olarak gerçekleştirdiği işlemlerin kaydının gerçekleştirilmesi ön muhasebe tarafında olmaktadır ve özellikle finansal akışın takip edilmesinde ön muhasebenin önemi bir hayli büyüktür. Bu nedenle de iyi ve kapsamlı bir ön muhasebe programı kullanımıyla bu alanda ihtiyaç duyulan tüm işlemler pratik bir hale getirilebilmektedir. Fatura düzenlemeleri, stok kontrolleri ve vergi takipleri gibi çeşitli işlemlerin dijital ortamda gerçekleştirilmesini mümkün kılan ön muhasebe programı tüm kontrolün etkin bir şekilde gerçekleştirilebilmesine olanak tanır. Bu açıdan da şirketlerin gelecek planlarına dair adımlarını izlemesinde önemli bir rol oynar. Orka muhasebe programı modülleri arasında yer alan ön muhasebe ile siz de işletmenizin muhasebe kayıtlarında maksimum verimlilik elde edebilirsiniz. Gelir-gider hesaplamalarınızı en pratik hale getiren muhasebe programıyla şirketinizin günlük işlemlerini de verimli hale getirirsiniz.

İşletmenizin geleceğini güçlendirecek standartlar

Bir muhasebe programı kullanmanın yalnızca işletmenizin finansal verilerinin kayıt edilmesinin ötesinde birçok avantajı olabilir. Muhasebe departmanı çalışanlarının iş yoğunluklarını büyük ölçüde azaltabilen ve bu sayede kalan zamanın veri değerlendirmeleri, finansal raporların hazırlanarak yorumlanması gibi çeşitli alanlarda kullanılmasına olanak tanıyan genel muhasebe programı şirketin geleceğine de katkı sağlar. Özellikle verilerin güvenli ve düzenli bir şekilde saklanabiliyor olması, geriye dönük kontrollerin kolayca yapılabiliyor olması gibi faydaları sayesinde bu programlar şirketin finansal performansının da kolayca görülebilmesine yardımcı olur. Eğer varsa ortaklara şeffaflıkla finansal akışlar raporlanabilir, herhangi bir hata söz konusu ise geriye dönük kontroller yapılarak düzeltmeler yapılabilir. Siz de şirketiniz için en uyumlu özellikleri içeren en iyi muhasebe programı için Orka’yı tercih edebilir, finansal verilerinizin kaydından vergi beyanına tüm işlemlerinizi tek bir ara yüz üzerinden gerçekleştirmenin avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Orka muhasebe programı ile gelecek parmaklarınızın ucunda

Türkiye’de dijital dönüşüm kapsamında neredeyse tüm vergi işlemleri artık dijitale taşınırken, şirketlerin muhasebe işlemlerinde kolaylık sağlayan birçok uygulama da gündeme geldi. Bu çerçevede, en pratik kayıt ve kontrol özelliklerinin yanı sıra bilançodan KDV raporlarına, fiş giriş ekranından stok kontrolüne tüm işlemlerinizi tek bir alanda toplayan Orka muhasebe programı sizi geleceğe taşıyor. Yalnızca finansal kayıtlar ve vergi işlemleri değil ayrıca tüm banka işlemlerinizde de muhasebe programınız ihtiyaçlarınıza yanıt veriyor. BA-BS kayıtlarınızı tutabilir, mizan raporlarınızı derleyerek finansal süreçleriniz hakkında detaylı bilgileri kolayca takip etme imkanına sahip olabilirsiniz. Raporlarınızı elektronik ortamda iletme esnekliğine sahip olarak kağıt ve kargo masraflarından kurtulabilir, tüm işlemlerinizi en kısa sürede tamamlamanın konforunu elde edersiniz.

Yüksek kullanıcı deneyimi standartları ve şirketinize özel modül kapsamıyla tercih edebileceğiniz Orka muhasebe programı ile ilgili detaylı bilgi almak için siz de teklif almak ve iletişime geçmek üzere form doldurabilirsiniz. Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçerek ihtiyacınıza uygun desteği sağlar ve muhasebe programınızın kurulumu konusunda uçtan uca destek olur.