Neden Orka SQL Programına Geçmeliyiz? Orka Bilgisayar 14 Şubat 2022

Neden Orka SQL Programına Geçmeliyiz?

Değerli ORKA DOS Kullanıcıları,

Kullanmakta olduğunuz ORKA DOS, gelişen teknoloji karşısında yetersiz kalmıştır. DOS Tabanlı programlarınız; 64 Bit, Yeni Nesil Bilgisayarlarda çalışmamaktadır. Microsoft; 1994 Yılında DOS versiyonunu 6.22 ile sonlandırdı. Yani tam 26 yıl önce… Bu nedenle “ORKA Yazılım” 01.Ocak.2022 Tarihinden itibaren DOS yazılımlarını geliştirme ve güncelleme işlemleri yapmayacaktır.

Buna Karşılık; 2011 Yılında kullanıma sunduğumuz, ORKA SQL programımınız ile yola devam edeceğiz. DOS kullanıcıları olarak sizlere; SMMM bürolarına özel kampanyalardan yararlanarak, ORKA SQL programına geçiş işlemlerinizi başlatmanızı acil olarak tavsiye etmekteyiz. Sizlerin de diğer binlerce ORKA SQL kullanıcıları arasına katılmanızı beklemekteyiz. Bu dönüşüm sürecinde Orka ailesi olarak sizlerin yanındayız. ORKA DOS Programınızdaki kayıtlarınızı (Son 2 Yıl) kısa bir sürede ORKA SQL programına aktararak kaldığınız yerden devam etmenizi sağlayacağız. ORKA SQL Programının, çalışma hayatınıza nasıl bir değer katacağını, birkaç önemli maddeyle anlatmaya çalışacağız.

1. Programınızı Bulut Sunucu Üzerinden kullanabilirsiniz. Bu sayede dilediğiniz yerden programınızı çalıştırabilirsiniz.

2. Orka Bulut Yedekleme Sistemi sayesinde programınızın yedeklerini bulut sunucularda saklayabilirsiniz.

3. E-Dönüşüm süreçlerine uygunluğunu; e-Defter, E-Fatura, e-Arşiv, e-İrsaliye, e-SMM, e-Müstahsil Makbuzu… gibi e-dönüşüm süreçlerini ORKA SQL programınızdan güncel olarak takip edebilirsiniz.

4. Online Mutabakat özelliği sayesinde; BA-BS ve Cari Mutabakatınızı yönetebilirsiniz.

5. Ticari Programımızın “Tam Zamanlı Entegre” sistemi sayesinde muhasebe fişleriniz, otomatik olarak oluşturulmaktadır.

6. Fatura Entegratörü fark etmeksizin bütün e-faturaları otomatik olarak muhasebeleştirebilirsiniz.

7. Excel Fiş Girişi modülünü kullanarak; muhasebe fişlerini daha hızlı ve güvenilir kaydedebilirsiniz.

8. Cari Kart Sorgulama Özelliği sayesinde T.C. ya da Vergi numaralarından cari kartlarınızı otomatik oluşturabilirsiniz.

9. E-Tebligat uygulaması sayesinde mükelleflerinizin e-tebligatlarını listeleyebilir ve e-posta olarak gönderebilirsiniz.

10. Yüklenen ve İndirilecek KDV listelerinizi maliye bakanlığının istediği formatta hazırlayabilirsiniz…

Özetlemek gerekirse; Dijitalleşme ve e-Dönüşüm süreçlerinde ORKA SQL Programınız ile firmanıza değer katın.