Orka Ticari ile Muhasebe Süreçlerinizi Kontrol Altında Tutun Orka Bilgisayar 13 Haziran 2022

Orka Ticari ile Muhasebe Süreçlerinizi Kontrol Altında Tutun

Ticari hayatın bir parçası olan muhasebe, firmanın gelir ve gider başta olmak üzere tüm finansal hareketlerinin kayıt altına tutulmasıdır. İş hayatında sahip olduğunuz iş yerinin finansal dengelerini kontrol altında tutabiliyorsanız, bu sizin için büyük bir başarıdır.

Muhasebe uzun yıllar boyunca büyük defterlere tutuldu, ancak dijitalleşme neticesinde muhasebe süreci artık bilgisayarlar aracılığı ile tutulmaktadır. Orka firması iş hayatınızı kolaylaştıracak Orka ticari muhasebe programını iş sahiplerinin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlamıştır. Büyük ve küçük ölçekli firmaların kullanabileceği bu program, sizlere kolay bir iş takibi sunar.

Orka Ticari ile Muhasebe Süreçlerinizi Hızla Tamamlayınız

Son yıllarda ticari yaşam için zaman kazanmak yüksek bir öneme sahiptir. Globalleşen dünya ile birlikte ürün ve hizmetlerin satışı bir o denli de hızlı olmaktadır. Orka ticari kullanan işletmeler zaman kazanma konusunda bir sıfır öne geçerler. Kolay ara yüzü sayesinde tüm hesaplarınızı, bilançolarınızı ve satış hacimlerinizi görebilirsiniz. Ayrıca satış sonrasında fatura kesme işlemini yapabilir, e-fatura ve e-arşiv fatura gibi e-dönüşüm belgelerini dilerseniz çoklu dahi hazırlayabilirsiniz.

Orka e-ticaret yapan firmalar için de bu sistemi ile birçok avantaj sunar. Hızlı stok takibi ile ürünlerinizin tedarikini zamanında yapabilirsiniz. Kargo süreçleri e-ticaret yapan firmaların büyük çoğunluğu için yüksek öneme sahiptir. Kargo sürecini bu uygulama ile takip edebilirsiniz.

Firmalar iş hayatı devam ettiği sürece birçok türdeki evrak ile karşı karşıya kalırlar. Özellikle iş sahipleri için bu evrakların tasnifi ve saklanması büyük bir soruna sebep olabilir. Orka ticari ile evrak düzenlemesi yapabilir, evraklarınızı sınıflandırarak ihtiyaç duyduğunuzda dakikalar içinde gerekli evrakı temin edebilirsiniz. Orka bulut yedekleme sistemi ile belgelerinizi güvenle saklayabilir, kayıp evrak sorunu ile karşı karşıya kalmazsınız.

Orka Ticari ile Firmanızın Finansal Durumunu Kontrol Altında Tutabilirsiniz

İş takibi büyük veya küçük işletmeler için son derece önemlidir. Başta gelir gider dengesi olmak üzere satış verileri ve vergi takibi gibi ciddi konuların hepsini Orka Ticari ile kolaylıkla yönetebilirsiniz. Raporlama süreçlerinde size sunduğu anlaşılır grafikler ile durumunuzu görebilir dilerseniz günlük, aylık ve dönemsel raporlamaları takip ederek hedeflerinizi bu yönde oluşturabilirsiniz.

E-ticaret muhasebe süreci ile fatura ve diğer evraklarınızı kolaylıkla hazırlayabilir, eksiksiz bir şekilde çoklu belge hazırlama sürecini de tamamlayabilirsiniz. Pazaryeri veya kendi web siteniz üzerinden satış yapıyorsanız, Orka ticari tam zamanlı entegre sistemi ile tüm verilerinizi size anlık olarak gösterir. Özellikle stok ve müşteri takibini kolaylıkla yapabilir, zaman tasarrufu elde edebilirsiniz.

Orka Ticari ile Muhasebe Sürecinde Yapılan İşlemler Nelerdir?

Yeni bir işe adım attıysanız, iş takibinin en başından itibaren yapılması önemlidir. Erken iş takibi sizin genel durumu her daim kontrol altında tutmanızı sağlar. Ayrıca, büyüme konusunda atacağınız adımların daha sağlıklı olmasını mümkün hale getirir. 

Orka ticari ile firmanızın muhasebe kayıt sürecini tamamlayabilir, iş yerinizin tüm verilerini baştan itibaren kontrol edebilirsiniz. Birçok firma sahibi muhasebe süreci nedir sorusunu sıklıkla sorarlar. Muhasebe süreci; yeni kurulan bir firmanın mali konularına ilişkin veri alınma sürecine başlamasıdır. Yaklaşık bir yıl gibi bir süre içerisinde firmanın gelir gider dengesi oturur, vergilendirme süreci tam anlamıyla başlar. Bir yıl içerisinde firmanın geçireceği muhasebe süreci aşamaları şöyle sıralanabilir;

  • İşe başlama bilançosu
  • Belge ve bilgilerin toplanması
  • Defter kaydı
  • Dönem sonu envanter çalışması
  • dönem sonu bilançosu ve gelir gider tablosunun yıllık bazda oluşturulması
  • dönem hesaplarının kapatılması
  • yeni dönem için açılış