e-Ticaret admin 6 Ocak 2022

E-Ticaret

Alıcılar ile satıcıları, online ortamda
bir araya getiren platform.

E-Ticaret Entegrasyonu Nedir?

E-ticaret entegrasyon programı; işletmelerin e-ticaret veri yönetim sistemi ile muhasebe, envanter, satış, ERP ya da CRM gibi pazarlama araçlarını bir araya getirmesi işlemidir. Bu araçlar bir araya geldiğinde kanallar arasında veri birikimi, alışverişi ve koordinasyonu rahat bir şekilde yapılabilir.

İnternet üzerinden satış yapanların sistemlerini bir araya getirmesine yardımcı olan e-ticaret entegrasyon yazılımları, süreçlerin daha iyi bir biçimde yönetilmesini mümkün hale getirir. E-ticaret entegrasyon programı elinizde bulunan satış fiyatı, envanter ya da renk gibi bilgileri tek yerde toplayarak stok yönetimini daha verimli hâle getirmenizi sağlar.

Farklı e-ticaret siteleri üzerinden satış yapıyor ve ürünlerinizin takibini yapmakta zorlanıyorsanız entegrasyon program çözümlerini deneyebilirsiniz.Ayrıca ürün yönetimini verimli hâle getirerek satışlarınızı kısa süre içinde artırmanıza da destek olur. Entegrasyon uygulamaları aynı zamanda ürün verilerini sürekli olarak beslemenize gerek kalmadan süreçleri yönetmenize imkân tanır.

E-Ticaret Entegrasyonu Avantajları Nelerdir?

E-ticaret entegrasyonu sunduğu avantajlarla süreçlerin daha verimli bir şekilde yürütülmesine yardımcı olur Entegrasyon programlarının sunduğu bu avantajlar kısaca şu şekilde sıralanabilir.

Entegrasyon programları sayesinde satıcılar, müşterileri ile internet üzerinden sürekli olarak iletişimde kalabilir; müşteri memnuniyeti artırılabilir.

Manuel veri girişi ve güncelleme ihtiyacını ortadan kaldıran uygulamalar, e-ticaret maliyetlerini azaltmanıza yardımcı olur.

Bazı işlemleri otomatik bir şekilde gerçekleştiren programlar, normal şartlarda hesaplanması zor olan verileri sizin yerinize hesaplar. Böylece zamandan ve emekten tasarruf edebilir, süreçleri daha verimli bir biçimde yönetebilirsiniz.

Elle veri girişinin ortadan kaldıran bu entegrasyon, insan kaynaklı hataların yaşanma olasılığını minimize eder. Otomatik veri aktarımı sayesinde daha tutarlı sistemler kurabilirsiniz.

Orka ile E-Ticaret Entegrasyon Programı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Orka ile e-ticaret entegrasyon programı kullanmak pek çok farklı fırsatı beraberinde getirir. Aşağıdaki Orka’nın bu konuda sunduğu avantajları bulabilirsiniz:

Orka, birçok farklı platformla entegre bir şekilde çalıştığı için kullanıcılarına geniş bir alan sunar. N11, Trendyol, Hepsiburada ve Çiçek Sepeti gibi farklı platformlarla entegre çalışan Orka; bu sayede e-ticaret çalışmalarınızı dilediğiniz gibi genişletmenize yardımcı olur.

Pazaryeri & Orka Transferi hizmeti, e-ticaret platformlarında onaylanan siparişleri muhasebe uygulamanıza hızlı bir şekilde aktarmanıza olanak tanır. Program, ürün satışlarınızı e-faturalara dönüştürerek müşterilerinize anında iletir. Muhasebe entegrasyonu sayesinde satış sonrası belgelerinizi kolaylıkla sizin yerinize hazırlar. Onaylanan siparişlerinizi muhasebe programına aktararak süreci otomatikleştirir.

E-Ticaret ve Stok Kartı Transferi özelliği, e-ticaret platformunuzdaki onaylanmış siparişlerinizi Orka programına aktarırken stok kartlarınızı da otomatik olarak transfer eder. Böylece bütün satışlarınızı tek bir platformda takip edebilir, detaylı raporlar hazırlayabilir ve işletmenizin performansını analiz edebilirsiniz.

Orka, yukarıdaki avantajları ve daha fazlasını işletmenize getirir. Siz de e-ticaret sistemlerinizi iyileştirmek istiyorsanız Orka ile bunu başarabilirsiniz.

E-Ticaret Entegrasyonunu Satışları Etkiler mi?

E-ticaret entegrasyonu, satışları arttırmanıza yardımcı olacak güçlü bir araçtır. Entegrasyon programları ile stok takibi yapabilir, siparişleri daha hızlı bir şekilde işleme sokabilir ve süreçleri daha iyi yönetebilirsiniz. Süreç yönetimini hızlandırdırarak müşterileri memnuniyetini artırabilirsiniz. Ayrıca entegrasyon uygulamalarının sunduğu veri analizleri aracılığıyla daha hedef odaklı kampanyalar yapabilir, müşterilerinizi elde tutma olasılığını artırabilirsiniz.

E-Ticaret Entegrasyonu Özellikleri Nelerdir?

Şirketlerin çevrimiçi varlıklarını güçlendirmek ve operasyonlarını optimize etmek için entegrasyon çözümlerine olan talebin giderek artmasıyla E-ticaret entegrasyonu günümüz dijital pazarlama ve işletme dünyasında önemli bir rol oynamaktadır. E-ticaret entegrasyonu yaparak genel olarak aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz:

Stok Takibi: Entegrasyon uygulamaları farklı platformlardaki ürünleri merkezi bir alanda topladığı çin stok durumunuzu rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Raporlama: Uygulamalar, aylık veya günlük siparişlerinizi excel ya da PDF formatında hazırlar. Böylece takibi kolaylaştırabilir ve durum analizi yapabilirsiniz.

Online e-Belge Tespiti: Entegrasyon programları müşterinizin e-fatura mükellefi olup olmadığını otomatik biçimde algılayarak satış sonrası belgeyi düzenler. Böylece süreç daha hızlı bir biçimde ilerler.

E-ticaret entegrasyonunun sağladığı özellikler, işletmelerin dijital varlıklarını yönetme ve çevrimiçi satış operasyonlarını optimize etme konusunda önemli bir rol oynamaktadır. Rekabetçi bir çevrimiçi varlık oluşturmak ve büyümek için e-ticaret entegrasyonu özelliklerini etkin bir şekilde kullanmak işletmeler için kritik öneme sahiptir.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Yükleniyor