Üretim

Üretim Takip

Üretim Modülüyle, üretim yapan firmaların üretimlerini genel olarak takip edilmesi amaçlanmıştır. Üretim Emirleri, üretim tanımlama satırlarından oluşturulur. Üretim Emirlerine maliyet dağıtım tablosu bağlanabilir. Çok sayıda maliyet dağıtım tablosu oluşturabilir. Maliyet Dağıtım tablosu, hesap planı maliyet dağıtım gruplarından otomatik olarak oluşturabilir. Dağıtımlar oranlardan, sabit tutarlardan, Borç-Alacak veya Bakiyelerden (kümülatif veya cari ay) oluşturulabilir.

Firesiz Üretim

Üretim satırlarında stoklarla ilgili tüm tanımlamaları kullanabilirsiniz. Özel SQL üretim adet veya fiyat fonksiyonları kullanılarak, birim dağıtımları ve çevrimleri uygulayabilirsiniz. Fire tanımlamaları yapılarak, sabit tutarlı, miktarlı veya oran üzerinden fire oluşumunu sağlayabilirsiniz. Oluşturulan fireleri tamamen kayıp veya geri dönüşümlü olarak tekrar stoklar alabilirsiniz. Üretim aşamasında hem üretim Emirlerine hem de üretim satırlarına müdahale edebilirsiniz. Gerekirse üretim emri aşamasında, o anki üretime müdahale edebilirsiniz. Negatif stoklar uyarı olarak size gösterilir. Dağıtım tablosundaki değerleri de üretim aşamasında değiştirebilirsiniz.

Siparişlerinize Göre Üretim Planlaması

Mevcuttaki Üretim reçetelerinizi siparişlerinize göre özelleştirebilirsiniz. Bu sayede sipariş numaralarınıza göre aşamalı olarak üretimleri gerçekleştirerek teslimat tarihlerine göre raporlayabilirsiniz.

Stok Maliyet Yöntemi

Üretim satırlarında stok maliyet yöntemi her bir stok için değişik olarak seçilebilir veya Üretim Emrindeki genel maliyet seçilebilir. Üretilen mamul muhasebe fişi üretim aşamasında izlenebilir. Tüm onaylar verildikten ve izlendikten sonra, üretim emri dilerseniz kaydedebilirsiniz. Üretim emri ile malzemeler stoktan düşülür, üretilen malzeme özellikleri ile beraber stoklara girişi yapılır, fireler maliyetlerine göre hesaplanarak stoklardan düşülür. Eğer dönüşümlü bir fire varsa, dönüşüm miktarı üzerinden stoklara girişi yapılır. Muhasebe fişi sisteme kaydedilir. Eğer İstenilirse, Üretim Emirleri Alınan Sipariş ile beraber otomatik olarak oluşturabilir. Üretim Emri için sabit üretim şablonu, sipariş satırlarında belirtilmesi yeterlidir.

Üretilecek Ürünlere Göre Hammadde Tedarik Simülasyonu

Üretim Planlaması yaparken hammadde tedariklerinizi hızlıca raporlayabilirsiniz. Bu sayede satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Üretim Modülü Sayesinde

Satışlarınıza göre üretim yapabilirsiniz.
Üretimi Serbest olarak çalıştırabilir,
Siparişlerinize göre üretim yapma imkânınız olacaktır bu sayede, hammaddeleriniz ve yarı mamulleriniz stoklardaki reçetelerde belirlediğiniz oran ya da miktarlarda azalarak mamulleriniz açığa çıkacaktır.
Projelerinize göre Üretim yapma imkânınız olacaktır.
Üretim aşamasında maliyet raporlarını alabilirsiniz.
Üretim aşamasında oluşması gereken muhasebe fişlerinizi program otomatik olarak oluşturacaktır.
Üretim aşamasında açığa çıkan firelerin takibini programdan yapabilirsiniz.