Orka’nın Web Tabanlı Muhasebe Sistemlerinden Sunduğu Ayrıcalıkları admin 11 Mayıs 2022

Orka’nın Web Tabanlı Muhasebe Sistemlerinden Sunduğu Ayrıcalıkları

Orka’nın Web Tabanlı Muhasebe Sistemlerinden Sunduğu Ayrıcalıkları

Şirketler, satış yapan kuruluşlar ve tüzel kişiliği olan yerler fiyat akışını ve satışlarını takip altına almak için muhasebe yapmak zorundadır. Bazı firmalar muhasebe hizmeti vermektedir. Bu firmaların sunmuş olduğu hizmetler ön muhasebe ve genel muhasebe olarak ikiye ayrılmaktadır. Ön muhasebede daha küçük ölçekli işlerin takibi yapılır. Genel muhasebe programlarıyla ise daha büyük ölçekli işlerin kontrolü sağlanmaktadır. Tamamıyla dijital olarak verilen bu hizmetler web tabanlı muhasebe sistemleri sayesinde kolay hale gelmiştir. Orka tarafından müşterilerine özel olarak web tabanlı muhasebe hizmeti de verilmektedir. Orka’dan web tabanlı muhasebe hizmeti alan işletmeler, satış, gelir gider, borç, fatura ve fatura takibinin düzenlenmesini rahatlıkla yapabilir. Orka muhasebe sistemleri mali işlemlerinin hatasız ve sorunsuz bir şekilde halledilebilmesine yardımcı olmaktadır.

Web Tabanlı Muhasebe Özellikleri

Orka tarafından sunulan web tabanlı muhasebe programlarını kullanmak oldukça kolaydır. Web tabanlı muhasebe sistemi internet erişimi olan tüm yerlerden kontrol edilebilir. Müşteri ilişkileri ve satışlarının aksamaması için faturalar hızlı bir şekilde kesilerek karşı tarafa ulaştırılır. Orka web tabanlı muhasebe programları bilgisayar veya mobilden kullanılabilmektedir. Kullanıcılar anlaştıkları firmaların uygulaması sayesinde muhasebe kontrolü yapabilir. Alış ve satışlar için düzenlenen faturalar mobilden veya bilgisayar ortamından kaydedilmektedir. Ayrıca taraflar arasındaki alacak veya borçlar hesabı internet erişimi olan tüm mecralardan rahatlıkla takip edilebilir. Bu sistemler üzerinden sipariş, stok, banka hesabı, e-Fatura ve e-Arşiv takibi de yapılabilir. Günümüzde piyasa ihtiyaçlarına göre hazırlanan farklı muhasebe programları bulunmaktadır. Bu programlar müşteri ihtiyacına göre belirlenmektedir. Bazı muhasebe sistemleri ön muhasebe yapabilmek için tasarlanmıştır. Ön muhasebe programları daha küçük ölçekli yerlerin ihtiyaçlarını karşılamakta kullanılır. Genel muhasebe programları ise daha büyük ölçekli ve daha sık alışveriş yapılan yerler tarafından tercih edilebilir.

Web Tabanlı Muhasebe Programlarıyla Neler Yapılabilir?

Orka web tabanlı muhasebe programı kullanan işletme sahipleri finansal işlemlerinin tamamını tek bir aplikasyon üzerinden yönetebilir. Web tabanlı muhasebe programı tercihi müşterinin kendi ihtiyaçlarına göre tercih edilmelidir. İşletmenin büyüklüğüne göre uygun olan genel veya ön muhasebe hizmeti satın alınabilir. Elektronik muhasebe sistemleri üzerinden fatura oluşturmak da oldukça kolaydır. Sistem kullanıcılara e-Fatura ve e-Arşiv fatura oluşturabilme imkanı sağlar. Muhasebe programı kullanarak pek çok işlem tek bir uygulama üzerinden yapılabilir. Web tabanlı muhasebe programlarıyla yapılabilecek işlemler şu şekildedir:

– Müşteri takibi,

– Borç ve alacakların kaydı,

– Gelir gider kaydı,

– Nakit akışı,

– Banka hesabı kaydı ve takibi,

– Tahsilat ve ödemelerin takibi,

– e-Fatura, e-Arşiv fatura ve e-İrsaliye takibi,

– Çek ve senet kaydı,

– Kasa takibi,

– Personel takibi,

– Veri aktarımı,

– Raporlama.

Orka Web Tabanlı Muhasebe Sistemi Avantajları

Web tabanlı muhasebe sistemi kullanan müşteriler pek çok avantaja sahip olabilir. İşletme kuracak ve işletmesi olan kişilerin web tabanlı muhasebe nedir sorusuna yanıt bulması gerekir. Muhasebe programı kullanmakta olan kişiler internet erişimi olan her yerden takip edilebilir. Mobil veya bilgisayar üzerinden programlar açılarak tüm detaylara ulaşabilmek mümkün. Program hizmeti sunan firmalar ön muhasebe ve genel muhasebe hizmeti sunmaktadır. İşletme sahipleri iş büyüklüğüne göre uygun olan muhasebe programını tercih edebilir. Web tabanlı ön muhasebe programı küçük ölçekli işletmeler tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Daha büyük işletmeler için ise genel muhasebe hizmeti veren programlar kullanılmalıdır. İşletmeler Orka web tabanlı muhasebe programlarını kullanarak finansal tüm işlemlerini hızlı bir şekilde yapabilir.

Dilerseniz e-ticaret pazar yeri entegrasyonu hakkındaki blog yazımıza göz atabilir, muhasebe entegrasyonları hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.