Orka Transferler

e-Arşiv Transferi

e-Fatura Mükellefi olmayan Ticari firmalar; bilindiği üzere; vergi mükelleflerine kestiği faturalarda 5.000₺ vergi mükellefine tabi olmayan mükelleflere ise 30.000₺’yi aşması hâlinde söz konusu faturaların e-Arşiv fatura olarak düzenlenmesi gerektiği yayınlanmıştır.
e-Arşiv GİB İndir seçeneği ile; https://earsivportal.efatura.gov.tr/ adresinden düzenlenen Alış ve Satış Faturalarınızı Programınıza aktarabilir, görüntüleyebilir (Satış Faturaları) ve muhasebeleştirebilirsiniz.

e-Arşiv Transferi Yönteminin Avantajları

Alış ve Satış faturalarını Otomatik Muhasebeleştirebilirsiniz.
Firmanızın e-Arşiv Portal adresinden oluşturduğu satış faturalarını görüntüleyebilirsiniz.
Belgeleri e-Defter mevzuatına göre Her bir belge tek fiş formatında kaydeder.
E-Arşiv Belgelerinizi Stoklu ya da Stoksuz kaydetme seçeneği
Zaman Tasarrufu (Tüm müşterilerinize gelen e-arşiv faturaları indirebilirsiniz.)

e-Defter Transferi

Excel Transfer modülünün önemli özelliklerinden bir diğeri de e-Defter transferidir. Bu yöntem ile gönderilen e-defter XML ya da Zip yapısından analiz edilerek muhasebe fişlerini üretebilir ve programınıza transfer edebiliriniz.

SQL Transfer Nedir?

Orka SQL Programının öne çıkan özelliklerinden birisi de SQL Bağlantılarının bulunmasıdır. Firmanızda kullandığınız farklı yazılımları ORKA SQL programı ile bağlantılarını sağlayarak transfer imkanına sahip olabilirsiniz.
Bağlantı Türlerini incelediğimizde listenin başına WEB Servis’i alabiliriz api bağlantılarıyla veri transferi saylayabileceğiniz gibi MySQL, MSSQL, Access bağlantı türleriyle de transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

SQL Transfer ile Hangi Verileri Transfer Edebiliriz?

Fatura Transferi
Banka Ekstre
Tahsilat / Tediye
Stok ve Cari Hesap
Personel Puantaj gibi alanları sıralayabiliriz. Bu alanlar haricinde yeni parametreler de projelendirilerek transfer edilebilir.

SQL Transferin Avantajları Nelerdir?

Firmanızda kullandığınız x yazılımın SQL bağlantıları ile ORKA SQL bağlantıları yapıldığında verilerin daha sağlıklı aktarımı yapılabilir.
Sektörünüze özel kullandığınız yazılımın muhasebe bağlantılarını ORKA SQL programına transfer ederek e-dönüşüm süreçlerini Orka Ticari programınızdan takip edebilirsiniz.

Yazar kasanıza Ürün ve Fiyat Gönderme

Orka Ticari Yazılımınızın ek modüllerinden Excel Transfer modülünü IBM yazar kasa ile bağlantılarını yapabilirsiniz.
Bu sayede Orka ticari programınızda yeni tanımlanan bir ürünü; stok kodu, Stok Adı barkodu ve fiyatlarıyla birlikte kaydederek IBM yazar kasanıza transfer edebilirsiniz.
Ürünlerinizdeki fiyat artışları ya da belirli bir üründe yapacağınız indirimleri programınızda tanımlamanız yeterli olacak. Tanıtılan yeni fiyat ve ürünleri yazar kasanıza aktarabilirsiniz.

Yazar kasadaki Verilerinizi Günlük Muhasebeleştirin

IBM Yazarkasalarınızdan yapılan günlük satış kayıtlarınızı programınıza transfer ederek muhasebe fişlerinizi oluşturabildiğiniz gibi stokları da muhasebe fişlerine bağlı olarak transfer edebilirsiniz.

Genius ve Sharp Programları ile Entegre

Yazar kasa programına bağlı Genius ve Sharp programları ve bu programlara bağlı versiyon seçimleri yaparak transfer işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Akaryakıt Sektöründe Kullanımı

Benzin İstasyonlarının marketlerinde genellikle IBM yazarkasa ile karşılaşmaktayız. Orka SQL programı ve IBM yazarkasa transferi sayesinde; marketinizde satışa sunduğunuz ürünlerin adet ve maliyetlerini Orka Ticari Programı ile yapabilirsiniz.

OrkaSQL Ticari Blog

Raporlamalar, Hesaplamalar ve Daha Fazlası

OrkaSQL Ticari Ücretsiz Deneyin!