Sektörel Çözümler

Depo Yönetiminde Etkili Çözüm

Ticari Programınızda hazırlanan depo çözümleri ile depolarınızı el terminallerinin barkodlu el terminallerini kullanarak sayabilirsiniz. Orka Yazılım tarafından özgün olarak yazılan “Orka Depo Takip Yazılımı” sayesinde birçok el terminali ile uyumlu çalışmaktadır.

Programınızdaki stok kartlarını el terminaline aktararak stok sayımlarını yapabilirsiniz.
Stok kartlarında tanımlı olmayan ürünleri sayım esnasında otomatik açmaktadır.
Stok Sayımlarınızı belirli stok gruplarına göre yapabilirsiniz.
Depo sayımı sonucunda oluşan eksik ya da fazlalıklara göre muhasebe fişleriniz program tarafından otomatik oluşturulur.
Orka Ticari Programdaki Cari Kart bilgilerini barkodlu el terminaline aktarabilirsiniz.
El Terminali Üzerinden İrsaliye ve Faturalarınızı oluşturarak programınıza anlık olarak entegre edebilirsiniz.

Depo Yönetimi çözümlerimiz ile baştan sona depo ve marketlerin sayım süreçlerini Orka Ticari programını kullanarak takip edebilirsiniz.

Stok – Depo ve Kantar Çözümleri

Bilindiği üzere, Kara yolu taşımacılığında kullanılan tır, kamyon gibi araçların şantiye giriş ya da çıkışlarında kantar programları kullanılmaktadır. Orka Ticari Programınız, kantar takibi programlarınız ile entegreli olarak kayıt yapabilir ve bu kayıtları sonradan faturalandırabilirsiniz.

Kayıt esnasında Araç Plakaları, Şoförler, Araçların Brüt Kg, Darası ve sonuç olarak Net Kg ağırlıklarını ayrıntıları ile kaydedebileceğiniz parametreleriniz olacaktır.

Barkodlu Yazar Kasa Çözümleri

Orka Ticari Programınızın, barkodlu yazarkasa modülünü kullanarak ürünlerinizin satışlarını barkod cihazını kullanarak pratik bir şekilde yapabilirsiniz.
Satış Esnasında Nakit, Kredi kartı, Cari Hesaba Borç kaydı yaptırtabilirsiniz. Programınızda dönüşüm menüsünü kullanarak gün sonunda yazarkasa fişlerinizin Z Raporları ve Tahsilat fişlerini programa otomatik olarak aktarabilirsiniz.

Yazar Kasanızı Kullanarak e-Arşiv Faturalarınızı Online Gönderin

Sektöre Özel olarak hazırladığımız “Yazarkasa Girişi” programınız ile ürünlerinizin barkodlarına göre okutabilir ve satışlarını yapabilirsiniz. Programınız, Müşterilerinizin vergi numaralarına göre e-Fatura ya da e-Arşiv Faturalarınızı seri numaralarına göre ayrıştırarak gün sonunda gönderilmek üzere raporlar.
Bu sistemin en büyük avantajı Firmanızın Stok durumlarını anlık raporlayabiliyor ve e-dönüşüm süreçleriyle tam entegre çalışıyor olmasıdır.

Otomatik Muhasebeleştirme Özeliği

Yazarkasa Girişi” programınızdan günlük yapılan satışlar ve işlem sırasında seçtiğiniz kredi kartı ve nakit seçimler sonucunda muhasebe fişleriniz anlık oluşturulmaktadır. Bu sayede mali tablolarınız otomatik oluşturulmaktadır.

Vardiya Raporları

24 Saat Çalışan firmalarda vardiya usulü çalışma planlaması bulunmaktadır. Yazarkasa sisteminizin açılışında “vardiya” ve “personel” seçimleriniz bulunmaktadır. Vardiyalar tamamlandığında gün sonunda vardiya ve personellere göre özet raporlarınızı alabilirsiniz.

Firmanın Bu Ay Ödeyeceği Vergi Tutarı Nedir?

Yönetim Paneli menüsünde “Vergi ve Ödemeler” menüsünü açtığınızda programınız mali tablolarınızı analiz ederek aylar bazında ödenecek vergilerinizi raporlamaktadır.

Firmanıza Özel SQL Raporlar Hazırlanabilir

Orka Ticari Programınızda hazır olan raporları kullanabileceğiniz gibi rapor küpü sayesinde raporlar tasarlayabilirsiniz. Bu raporların haricinde özel olarak istenen raporlar, SQL Sorgularıyla doğrulanarak programınıza eklenebilir.

Yıllara Göre Karşılaştırmalı Cari ve Stok Raporları/

Yönetim paneli menüsünü kullanarak firmanızın yıllar itibariyle karşılaştırmalı stok ve cari hareketlerini konsolide olarak raporlama seçenekleriniz bulunmaktadır.

T Mizanı

Finansal Raporlarınızı incelerken firmanın aktif değerleriyle pasif değerlerini de analiz edebilme seçenekleriniz bulunmaktadır. Örneğin Firmanın borçlarına karşılık alacakların karşılanma durumu gibi raporları T Mizanından raporlayabilirsiniz.

Bütçe – Finans Planlaması

Orka Ticari Programının esnek mimari yapısı ile bütçelerinizi firma sektörünüze göre tasarlayabilirsiniz.
Bütçe Tanımlamalarınızı yaparken proje ve departmanlarınıza göre bütçe kalemlerini tanımlayabilirsiniz.
Ticari Programınızın Esnek Mimari yapısı sayesinde Raporlarınızı grafik haline dönüştürebilirsiniz. Aynı zamanda Pivot Table özelliği sayesinde bütçe raporlarınızı yatay ya da dikey durumda görebilirsiniz.

Finans Raporu

Firmanızın finansal durumları analiz edilirken; Güncel Kasa / Banka Mevcudu, Çek / Kredi Kartı Kayıtları, Banka Kredileri, Finans Kayıtları, Ödenecek Vergiler gibi tablolar analiz edilerek firmanızın sürdürülebilir finans raporlarını alabilirsiniz.
Birçok Kurumsal firma bu raporlamayı aktif olarak almakta ve firmasının gelecekteki risk durumlarını öngörebilmektedir.

Yönetim Paneli

Patron Modülü Dediğimiz Finansal durum paneliyle firmanızın anlık Kârlılık durumlarını görüntüleyebilirsiniz.
Gün Faaliyet Raporlarını kullanarak; Bugün firmamda hangi finansal işlemler yapılmış? Sorularının yanıtlarını alabilirsiniz.
Anlık Kasa, Banka Çek, Senet gibi hareketlerinizi tek bir panel üzerinden takibi yapılmaktadır.

Toplu Fiş Tahakkuk Çözümleri

Toplu Fiş Tahakkuk Uygulamasını kullanarak Rezidans, Site yönetimi uygulamalarını yapabilirsiniz. Site Bölümlerini ya da bloklarını departman bazında şekillendirerek sitenizi orka muhasebe programınız ile yönetebilirsiniz.

Stok Takibi

Stok Takibi Programını incelediğimizde stok kartlarını tanıtırken firma sektörlerinize göre dizayn edilebilir yapısı bulunmaktadır. Stok özelliklerini incelediğimizde; Kare kod (QR Kod), Model/Marka, Renk, Boyut, Nitelik, Firma Marka gibi değişken alanlar bulunmaktadır. Boyut ve kilo özelliklerini incelediğimizde; En, Boy, Yükseklik, Bürüt Ağırlık, Net Ağırlık, Ağırlık Birimi, Koli Adeti gibi değişken alanları kullanabilirsiniz. Ticari Programınızın Stok raporlarında standart olarak hazırlanmış raporları incelediğimizde;

Stok Matrah Raporu
Stok Mizan + Muavin Raporları
Maliyet Raporları
Aktif Stok Raporları (Bilişim ve Tekstil gibi sektörler)
Hızlı Stok Mizan Raporu
Hızlı Stok Muavin Raporu
Hızlı Sipariş / Konsinye Raporları
Standart olarak hazırlanmış stok raporları haricinde raporlarınızı firma sektörünüzün ihtiyaçlarına göre tasarlama imkânınız olacaktır.
Orka SQL Ticari Yazılımın, “Muhasebeyi Bize Bırakın” sloganı ile programda yapılan tüm ticari işlemlerin muhasebe kayıtlarını güncel mevzuatlara göre otomatik oluşturmaktadır. Bu sayede Ticari Faaliyetlerinize devam ederken e-dönüşüm süreçlerinde e-Defter, e-Fatura, e-Arşiv gibi uygulamaların detayları ile uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Ticaret hayatında zamanın ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Orka SQL Ticari Programınız ile Zaman Kazanın.

Yönetici Bakışı(Patron Modülü)

Ticari Programınızda yapılan işlemler sonucunda firmanın finansal durumunu gösteren kapsamlı bir raporlama mekanizmasıdır. Bu raporun işlevi incelendiğinde; Yönetici rapor aldığında firmanın finansal fotoğrafını görebilmesini amaçlamıştır.
Yönetici, Firmasının karlılık durumlarını görmek istediğinde anlık olarak tek tuş ile alabilmesi sağlandı. Rapor içeriklerine baktığımızda;

Finansal Durum

Nakitler
Bankalar
Tahsilat Portföy
Tediye Portföy
Kasa – Banka Defteri
Genel Kontrol
Stok Raporları

Ödenmemiş Faturalar
Kâr-Zarar
Vergi Ve Ödemeler
Dönemsel Mali Tablo
Grup Kâr – Zarar
Finans Raporu
Bütçe Sistemi

Akaryakıt İstasyonları

Orka SQL Programının sektöre özel yazılımlarından, “Benzin İstasyonu Otomasyonu” çözümü ile pompa programlarındaki kayıtları programınıza otomatik transfer edebilirsiniz.

Satış Faturalarınız

Şubelere Göre Kayıt Ayrımı Yapar.
Vardiya Gruplarına Göre Transfer yapacak.
Plasiyerlere (Pompacılara Göre Kayıtlarınızı Gruplar.)
Stoklarınız Otomatik Olarak Takip Edilecek

Veresiye Satışlarınız

Veresiye Satışlarınız, Sonradan faturaya dönüştürülmek üzere İrsaliye olarak Transfer edilir.

Plasiyer (Pompacılardan) Alınan Tahsilat ve Tediye Takip

Nakit Tahsilatlar Plasiyer (Pompacılara) göre gruplanır.
Market
Diğer

Tahsilat Ve Tediye Fişleriniz Otomatik Oluşur.

Raporlama

Özet Vardiya Raporu
Müşteri Borç Alacak Durumu
Stok Raporlarınız
Pompacı – plasiyer Raporu
Depo Raporlarınız
Vardiya Raporu
Merkez Ve Şube Raporları
Vardiyalarınızı Birleştirerek “Özet Vardiya Raporu” Hazırlayabilirsiniz.